כצלה ממפאניק ותיק : ביבי כישלון פוליטי

 ביבי –  כשלון פוליטי , מה  השיג ב-13 שנים?

שמעתי אומרים יודעי  דבר  שבשבוע  שלפני הבחירות  נמנעה  מלחמה  ביוזמתו של ביבי ,על ידי היועץ המשפטי  שקבע ואמר לרוה'מ  ש"הנושא מחייב  החלטת ממשלה או קבינט."שני  נושאים  עולים ומטרידים  מאד מהידיעה  הזאת.

הראשון – איך מגיע רוה'מ להחלטה  שצריך בשבוע האחרון לבחירות לפתוח במלחמה  ,האם  התחדש מה שהוא  מלפני חצי שנה או  חודש?  הרי ברור לחלוטין שהחלטה מעין  זו ,  ענינה וסיבתה הינה הרצון להשפיע ולהפחיד את הציבור  על מנת  שלא יצביע  בחופשיות  כחוק ,  אלא יצביע עבור   ביבי   .

הנושא  השני  ולא פחות מטריד מהראשון, הוא  הרצון של  ביבי להחליט  בעצמו   בלי  הקבינט או הממשלה על פתיחת מלחמה.  האיש  איבד  את השפיות ואת המנדט  הדמוקרטי לחלוטין. אבל מסתבר  שביבי לא  מפסיק, להבהיל את הציבור על מצב לאומי קשה ומפחיד , ומודיע  שיש צורך  חיוני של מלחמה  מחר.  הוא יודע  שמלחמה עם איראן יכולה  להתחיל באיום פומבי של ישראל ,ולהיגמר  במאות  ואולי אלפי הרוגים  .גם  בצד שלנו. הצורך במלחמה  עם איראן ,רק מוכיח  שכל הדרך של ניהול ביבי  את המו"מ עם  ארה"ב  מאז אובמה, בדבר ההסכמים  עם איראן  היה לא רק לא מוצלח , אלא כישלון מוחלט .ולמרות הכישלון  זה הנושא  שביבי  מצהיר שבגלל  ניסיונו והצלחתו  במו"מ בין לאומי  יש לבחור  בו שנית.

  אסור לבחור בו פעם נוספת, לא  רק בגלל הפשעים והחטאים אלא  גם בגלל כישלונו  הפוליטי במישור הבין לאומי.

הנה דוח מצב:

1. המצב  בעזה לא  השתנה יותר משלוש  שנים ,ולא  הועלתה על ידי ביבי שום  הצעה או יוזמה ראויה  לפתרון המצב,   ימי שישי על הגדר, פגזים  וטילים מעת לעת , בלוני  שרפה  , חדירות יחידים, כל אלה מראים על כשלון  ואובדן  דרך בנושא של עזה .

2. הופסק כל מומ רציני עם הרשות הפלשתינאית   ,למרות הצהרותיו של ביבי בעבר,על תמיכתו בשתי מדינות. והנה בלי לקבל כלום,הוא מעביר היום  1.8  בליון שקל שעיכב . אז למה  עיכבת?  ו למה אתה לא ממשיך במו'מ ? הנה  הודיע  על  החלת ריבונות  על בקעת הירדן לפי תכנית אלון , מי הפריע לך  לעשות  זאת לפני  שנתיים שלוש ?

 

3.סוריה ריקה מתושבים , ואסד  שולט מחדש. רוסיה  הצליחה  להשיג את מה שארה"ב מנעה ממנה עשרות שנים – בסיס  ומאחז בים התיכון .ושליטה על כל הנעשה  בסוריה .הביקורים  של ביבי אצל פוטין לא  עזרו לישראל  במאומה . וגם לא  הביקורים  אצל  טרמפ. מי שמחליט באם האיראנים יכנסו  לסוריה ,יגיעו לים  התיכון  או לא , היא כיום  רוסיה ולא ארה"ב.  מחר יחליט פוטין להפסיק את  הטיסות מישראל   -כך יהיה.  השליטה במרחב הפסיקה להיות של ארה'ב מאז  אובמה וגם אצל טרמפ.

,השליט  בסוריה היום הוא  פוטין.

4. איך  "נולדו " במשך  תקופה של 13 שנות שלטון ביבי  150 אלף   טילים  אצל החיזבלה ועוד  30 אלף  אצל החמס  בעזה. מי אחראי ?  בנט? ליצמן? גפני ? לא  , האחראי הוא   ראש הממשלה  ביבי.? לא  רק  לצבירה  של הנשק הוא  אחראי ,  גם לאבדות בנפש  שיגרמו בעתיד.

5.  האם יכולנו בדרכים שונות להשיג  ברית הגנה  קבועה  עם ארה'ב? או  להשיג סעיף בהסכם ארה"ב- אירן , סעיף שיוציא את ישראל   מהויכוח והאיום?  איראן זה לא עזה, זה  לא משחק  של יוקרה ופרסומת .  זה  עשוי להיות  גורל. כנראה  שיכולנו להשיג אבל  ביבי הלך על תקשורת  גדולה, ועם  כרוזים לאומות המאוחדות  מה יצא – כלום .יותר גרוע .

6. הצלחנו  נהדר  בנושאי מודיעין  באיראן  ואף  העברנו מידע חשוב לארצות  העולם ,מה קיבלנו, האם שינינו מה שהוא  בצד האיראני או  בצד  האמריקני ? כלום .

7. ביבי מכריז כאילו יש לנו  ברית עם ערב הסעודית וזהות אינטרסים ,האומנם ? למה  זה לא  בא לידי ביטוי פומבי ? כשמסכמים את  המדניות של  ביבי ב-13 שנות שלטון– הרבה צלצולים  , הרבה  צילומים המון תקשורת, הרבה מפגשים  עם  גדולי עולם ללא תוצאות ברורות. ביבי חושב   שכולם  מטומטמים וממשיך להבהיל את הציבור   בנוראות  המצב   הגרוע   של ישראל ,  אם גרוע   מי אחראי לכך ,  ומקהלת העבדים   של  הממשלה והליכוד  ממשיכים להחניף וללקק.

וזה  במשך 13  שנות שלטון  ליכוד .   אפילו חברי   מהליכוד    הנורמלי מאוכזבים,   ומה עכשיו ?

כנראה שביבי מכין תכנית מלחמה  נגד עזה למחר או לשבוע  הבא.? זאת  אותה מלחמה  שרצה בשבוע של טרום בחירות? שום  דבר לא  השתנה ,  וביבי עדין  זקוק למלחמה לצרכי בחירותו.  אני מודאג מאד מביבי והחלטותיו ! יש לי עוד  חשש ,הייתכן שביבי מכר לפוטין מה שהוא ,שאסור היה למכור לרוסים ,  כדי  שישתקו?

אם לשפוט לפי התנהגותו  בנושא הצוללות עם  מצרים , והאישור שנתן  לגרמנים ,ליצר צוללות גם למצרים . יש לי חשש סביר מאד שהוא גם הבטיח  מה  שהוא חשוב לפוטין.

הייתכן שעולה בדעתו של ביבי , להטיל פיגוע  גרעיני על איראן מחר ,  האם אנו  על  סף מלחמת עולם שלישית עם  טילים  גרעיניים ? והאם הכל על מנת  להיבחר שוב לראשות ממשלה?  

מבהיל אבל לא בלתי אפשרי, כי לדאבון לב הכל מסתובב סביב  ביבי עצמו ועתידו . וזה  רע ומדאיג מאד.

 

בברכת חתימה  טובה

  אברהם כץ עוז 

מפאניק ותיק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *