אלי רביד/ליישי : מורתנו האהובה רבקה מלמד הלכה לעולמה

 

 תמונה > ילידי 1938 בכתה ג' עם רבקה מלמד (גרוזינסקי)

 

לצערנו מורתנו האהובה נפטרה הלילה

 

יהי זכרה ברוך

 

הלוויתה של רבקה  מלמד – גרוזינסקי תתקיים ביום שלישי,   10.9.  

בבית הקברות חוף הכרמל שער "ברוש"  בשעה 15:00-

 יושבים שבעה בדירתה ב"דור כרמל." , נווה שאנן , חיפה.

נורית  פלימן –שחל.

 

 

מאלי פטישי:

 

רבקה מלמד הגיעה לבית ספר ארלוזורוב בספטמבר 1943. הכיתה הראשונה שהיא לימדה הייתה כיתה ב' של ילידי שנת 1937 שהייתה כיתתנו. היא הביאה אלינו חן ומרץ ואחרי כיתה א' שבה למדנו אצל שרה קיפניס הייתה רבקה מלמד הפתעה נעימה. אהבנו אותה ואני אישית הרגשתי קירבה מיוחדת אליה כיוון שהיא שכרה חדר למגורים אצל הדודה שלי יפה ענבי ברחוב ז' 17. יהי זכרה ברוך.

 

 

 

 

 

מיוסי וולך :זהבה שיינפלד ז"ל נפטרה , אתמול אחר הצהרים

ZAHAVA

 

                                                                                  

 

ההלוויה כנראה תתקיים ביום א' אחרי הצהרים בחיפה

מחכים למשפחה שתגיע מארצות הברית

תקבר ליד בעלה יונה

יהי זכרה ברוך

 

מודעת האבל

תמונה > זהבה

עם יוסי 

תמונה > עם נכדתה נעמה גל

תמונה >  זהבה עם אחותה נירה ובן הדודה אריה  

תמונה > זהבה עם יעל וגייזי

ברכה לזהבה ליום ההולדת 90-(לפני שנה)

וידאו >  זהבה בת 90 

וידאו >  זהבה בת 85

מיוסי וולך לזהבה-בת 85

 

 

יוסי וולך לזכרה של הבת דודה היקרה שלי זהבה שיינפלד ז"ל.

 

עברתי היום ברחוב ששת הימים 11

 

הבית בו חייתה זהבה ומשפחתה את מיטב שנותיה .

 

ממטרה השקתה את הדשא

 

וטיפות המים ירדו מקירות המבנה

 

עצמתי את עיני וראיתי בטיפות המיםדמעות של צער וכאב הזולגות מתוך הבית

 

ומשתתפות גם הם בכאב וביגון ומספרות את סיפור הקמתו של הבסיס המשפחתי.

 

עבורי זהבה היית כנמל בית  אחרי כל "הפלגה" באופנים או סיבוב רגלי או נסיעה

 

תמיד חוזרים לזהבה לסיפורים חוויות וכמובן לכוס קפה שחור.

 

ההווי שנרקם בזכותה של זהבה השאירו בי זיכרונות וחוויות שמלוים אותי עד עצם היום

 

לפני כמה חודשים חגגנו לה יום הולדת תשעים בין שאר דברי הברכה שברכתי אותה אמרתי בין השאר

 

זהבה יקרה,

 

הלכנו יחד דרך ארוכה

 

ותמיד עם הראש והלב קדימה

 

לכן את עבורי

 

לא בת דודה

 

לא דודה

 

את לי אמא.

 

נוחי בשלום על משכבך

 

ות.נ.צ.ב

 

כתב יוסי וולך

 

ההלוויה תתקיים ביום א 4.8

 

שעה 15.00 שער ברוש -חיפה

 

יושבים שבעה

 

בבית הבת עופרה

 

הוד השרון הרדוף 8

 

054-4802352

 

 

 

  

 מגייזי ומיעל : מעט  פעמים נפגשנו אבל היינו כל הזמן בקשר אינטרנטי, זהבה הייתה לנו  כאחות גדולה, תומכת אוהבת נשמה יקרה מאין כמוה אהבנו אותה  מאד -יהי זכרה ברוך.

אורי יסוד: אלכס אלברשטיין ז"ל, קרייתי אותנטי הלך לעולמו !

 הבוקר התבשרנו על לכתך מאתנו למקום שכולו טוב. מקום מנוחתך לעולמים ללא כאבים וללא סבל ובמנוחה שלמה. ואנחנו נותרנו עם זיכרונות וכשאני בדרכי מתל אביב הביתה ועוד מעט ללוות אותך   בדרכך האחרונה, הם עולים וצפים בראשי. הכרנו לראשונה בהיותנו בכיתה י"א עת התבשל תהליך הקמתו של גרעין "להט" שכלל את עדת מכורה מקן קרית חיים, את עדת מרחבים מקן ימיה של התנועה המאוחדת ואת תלמידי מחזור ב' של בית הספר החקלאי כפר גלים. לא יצאת אתנו לנח"ל אבל ידעת לשמור על קשר עם חבריך והאחרים. פגישתנו הבאה הייתה ביום נישואינו 17.3.1970, אתה כבר נגן ותיק, עם שני חברים נוספים הייתם תזמורת החתונה שלנו.

ב – 1973 פגשתי אותך במחנה בית אל של צעדת שלשת הימים אתה איש המוזיקה של צועדי "תמנע", קבוצה ותיקה ומשופשפת, ואני ר' קבוצת צועדי רפאל שזו לה ההשתתפות הראשונה במפעל הצעדות. פגישתנו השלישית הייתה ב – 17.5.1977 כשנמצאנו חולקים יחדיו עם עוד ארבע שכנים בית משותף של שש דירות. כאן המצב כבר היה שונה לחלוטין 35 שנות שכנות טובה, גידול ילדים כמעט בני אותו גיל כשבין שניים מהם אסף שלך ורועי שלי קיימת חברות עמוקה עד עצם ימים אלו. אני נזכר שבסוכות בנינו יחדיו סוכה בחצר, עם הילדים קישטנו אותה והיינו עושים להם ארוחות חג. היינו מקיימים ימי עבודה לניקיון וסידור החצר, הכל היה אחרת. ויש דבר אחד שעשה לי את זה יותר מכל, בשבתות לפני הצהרים היה אלכס תופס את הקלרינט ומרעיד את הבניין כולו במוזיקת נשמה יהודית וזה היה עצמתית, נוכחותי ומרגש.

חבל על דאבדין ולא משתכחין! יהי זכרו ברוך

 

           אורי יסוד

זיכרונות:

סיורים בהדרכת אלכס

סיורי שבת בבוקר ברחובות קרית חיים בהדרכת אלכס אלברשטיין . מועדי הסיור 23.12.06 ,27.1.07 ו-24.2.07 למשתתפי כל שלושת הסיורים צופר מיוחד ב-24.3.07 סיור חופים מקרית חיים ועד ראש הניקרה כולל כניסה לניקרות (בתשלום עבור הכניסה ) הסיור ימשך כל היום ומחייב הרשמה מוקדמת . אני מקווה שפרסום זה יופיע גם במידע זורם ומה חדש באתר . לקראת הסיורים אתן תזכורת לזה . ניתן להכנס לאיממל של בית נגלר .nagler@haifa.muni.il רצוי שהמעורבים בסיור , המדריך והמשתתפים יכינו לעצמם שעורי בית .

 

 

אבישי :  אלכס אלברשטיין ז"ל

 

השבוע הלכ לעולמו איש יקר מבני הקריה, אלכס היה מוסיקאי מחונן ומורה דרך. לפני שנים פנה אלי, שאדריך אותו בסיור בין אתרים ובתים הקשורים לתולדות הקריה, כדי שיוכל לערוך סיור מוסיקלי שבו יסייר עם המטיילים בין האתרים ינגן בחליל וקלרינט וישירו שירים הקשורים לתולדות המקום, לאחר שערך כמה סיורים מולחים, מצא לנכון להודות לי על הידע הרב שחלקתי עמו.

 

יהא זכרו ברוך!

 

אבישי.

 

 

 

 

 

יאיר מגן הלך לעולמו

לזיכרו

יאיר למד עם יעל בסמינר למורות בחיפה 1955-1956 

 

להתארח אצל משפחת מגן

לאחר הרבה שנים יעל ואני הוזמנו ברמת אביב ,לביתם של רבקה ויאיר מגן (קרייתי  בילדותו ואחיו של דודקה מגן לוחם פלמ"ח שנפל במלחמת העצמאות) לרגל השקת אחד מספריה של רבקה, יאיר למד בסמינר למורים/ות עם יעל ורבקה לימדה יחד איתה בבית הספר הריאלי, למפגש באו אורחים נוספים אותם לא הכרנו. לידי ישבה גברת נחמדה וחיש מהר התברר מה שקורה כאשר שני קרייתים נפגשים….

 

יאיר גר בילדותו עד שעברו לחיפה בקרית חיים.

 לכל מי שיש מידע כל שהו בכל תחום כולל על מגוריו וילדותו בקריה נא להעביר לאתר

גייזי

 

 

 

מנחם שלגי/גילקין בן קרית חיים הלך לעולמו

 

                                         מנחם שלגי ז"ל

                                             

 

מודעת האבל

 

איילת שלגי  9.7.2019

אתמול בלילה אבי מנחם שלגי עזב את גופו, בן 87 במותו. כואבת להיפרד ממנו כל כך מעט זמן אחרי שאימי ואשתו האהובה, בת עמי, נפטרה באוקטובר. הוא מאד אהב אותה והיה קשור אליה לאחר יותר מ 60 שנות נישואין ועכשיו הוא איתה… תודה אבא על שהבאת אותי לעולם ועל כל מה שעשית בשבילי אוהבת אותך /

ההלוויה תתקיים מחר יום רביעי 10.7 בשעה 16:30 בבית קברות תל רגב, חלקת נחלת יצחק.
השבעה תהיה בביתם בקריית מוצקין, רחוב תמרי 1 דירה 35 (קומה 9).
אבא יקר תנוח על משכבך בשלום R.I.P

 

מנחם שלגי, מי שהיה מנהל בית הספר הראשון שלמד בעצמו בבית הספר בקרית מוצקין, נפטר בגיל 87מנחם שלגי, המנהל המיתולוגי של בית הספר אחדות בקרית מוצקין הלך אמש לעולמו בגיל 87.  שלגי שימש כמנהל בית הספר הראשון שעשה את כל הדרך תחילה כתלמיד ובהמשך כמחנך ומנהל במשך עשרים שנים. שלגי החל את לימודיו בבית הספר היסודי בשנת 1939.  לאחר סיום לימודי ההוראה שימש כמורה לעברית בקדנה במשך ארבע שנים ולאחר מכן לימד בעכו בנשואי מורשת ותנ"ך. לאחר שסיים קורס מנהלים מונה למנהל של בית הספר אחדות ופרש בשנת 1997.

 

 

 

מיקי ארבל –לזכר אבי יצחק ברל ז"ל

 

                                   

 מידע אודות אבי יצחק ברל (רודי) ז"ל

שמי מיקי ארבל ( או מיכאל ברל, בעבר). אבי יצחק ברל ("רודי") , נפל בקרבות משמר הירדן ב- 7-9 ביולי 1948 . מאז עלייתו ארצה ועד נופלו התגורר בקרית חיים עם אמי. נולדתי ב-29.11.46 וכתינוק חייתי בקרית חיים. אבי נמצא בספר הראשון (1952?) של נופלי הקריה, אך בשל סדרת טעויות קראו לו יצחק פרל(במקום ברל) ומשום מה חשבו שנפל בשיירת יחיעם, ולא היא…הוא קבור, בקבר אחים,  בבית הקברות הצבאי בראש פינה(הגופות פונו מחרבת ירדה ע"י משמר הירדן, ב-49 , עם חתימת ההסכם עם הסורים…)

מלבד כמה מילים בספר יזכור אין לי כל זיכרון כתוב, או אחר מאבי. חשבתי לתומי שאולי וותיקי הישוב יוכלו לדלות משהו מזיכרונם עליו.  לפני שנה התקשרה אלי שולה אשתו של רמי זילברשטיין ואמרה לי שטעות השם תוקנה(פרל-ברל) וכן מקום קבורתו הותאם למידע הנכון שמצוי בספר יזכור…

אני מצרף   תמונות משם תוכלו להתרשם  מיהו וכן תוכלו לראות היכן התגורר בקרית חיים, שם אמי (שמה היה חיה) המשיכה לגור…יש לי תמונה כתינוק על החול שליד הבית…

אודה אם תוכלו להתייחס באופן כלשהו למידע שצרפתי…ותודה מראש על כל פיסת מידע על אבי. כל חומר כתוב או מצולם יתקבל לאתר בברכה

מיקי  ארבל  (מיכאל ברל)

               

                    חבל על דאבדין ולא משתכחין

 

גייזי: לכל מי שיש מידע כל מידע הקשור ליצחק ברל  :תעוד .תמונות .עדות .הכל – נא לשלוח לאתר  ויתווסף לזכרו.                   (geyzi@zahav.net.il) 

לזיכרו

באתר ההנצחה

באתר ההגנה

כרטיס נפגע

מתוך תיק משרד  הביטחון

 

:ההורים עלו באוניה הנרייטה סולד

רשימת המעפילים באוניה "הנרייטה סולד"/

 

ילדות בקריה:

מיקי הפעוט על חולות הקריה

מיקי עם ההורים- 1

עם ההורים-2

עם ההורים-3  

 

חירבת ירדה

    הנופלים בקרב ז"ל:              

 

 

צביקה מורגנשטרן, קרייתי, מלח הארץ הלך לעולמו

 

                     

יהי זכרו ברוך

צביקה  מורגנשטרן  , מוכר לנו בני הקריה, כאיש ההתנדבות ההגנה והנוטרות עוד מימי המנדט הבריטי, הוא עוסק  כל ימיו בסיוע ועזרה לחברים, שזו דרך חיים לזוג הפעיל והצעיר ברוחו , הפעם פן לא כל כך  מוכר   של צביקה: אמנות  ייצור שעונים וחנוכיות  הכל באלבום כאן.

    אלבום > העבודות של צביקה  

 

חנן פרגר:הספד לצביקה 

הספד-דף 1

הספד-דף 2

 

צביקה מעלה זיכרונות:

הכתבות   על שרקה אשתי ועל עמוס ויעל כרמלי בני-הדודים שלי מעוררות אצלי קנאה….,     הבוקר הייתי עם שרקה בחוף קרית חיים, צעדנו והתיישבנו לנוח בקפה-בלנגה ואת מי לא פגשנו שם? – ותיקים וצעיריםבמיוחד שמחנו לפגוש את בנצי הלל ואת שוני קליין, ידידינו משכבר הימים שלא ראינום מזה זמן רבהחלטתי לספר  י קצת "סיפורים" על עצמי:
אני קשור לקריית חיים יותר מ-55 שנה מאז נישואי לשרקה, ואני חושב שמגיע לי התואר קרייתי למרות שגדלתי בזיכרון יעקב ובחיפה בשכונת חליסהרבים בקריה ובחיפה זוכרים אותי מגדוד 22 חטיבת כרמלי ולפני כן מתקופת שירותי במשטרת הישובים כנוטר שדותעבדתי בסולל בונה, אבל הקשר שלי למשפחת כרמלי הוא קשר משפחה "טהור":אמי הלה ז"ל היא אחותה של מרים כרמלי  האמא של איתן, עמוס ויעל הקטנהאמי הייתה המיינקת של איתן שהוא בן-גילה של אחותי, וזאת כיוון שאחותה מרים עברה אחרי הלידה ניתוח אפנדיציט והייתה מאושפזת בבית חוליםאני ושרקה מכירים את החברים של עמוס ויעל, הם היו מביאים אלינו את בני הזוג הטריים שלהם לחוות דעת… היה כיף לקרוא באתר על המפגשים הנחמדים אצל עמוס בנופית ואצל יעל בעתלית, ואני יכול להעיד ש"חיידק-האירוח" טבוע גם אצל שרקה ואצלי, וגם בחצר שלנו בקריהמתקיימים הרבה מפגשים נחמדים לאורך כל השנים ועוד היד נטוייה
! 
צביקה מורגנשטרן

 

אורי פאר > על יום ההולדת 80 של צביקה בשנת 2009   

 

וידאו> צביקה מורגנשטרן בן 80-חלק ראשון

וידאו> צביקה מורגנשטרן בן 80-חלק שני   

 

תמונות:

זוג האוהבים

שרקה והנכדים

צביקה בימי הנוטרות (הגפירים)

הדירה ברחוב הנוטר (רח'-ד')

ימי מסיק הזיתים

תעסוקה: עזרה לזולת