מאמנון ליסובסקי: בתגובה למי מכיר את הצריף הקריתי שנדד לחופית? ול "הצריף" שנקרא בשם זה גם כשהיה לבניין אבן.

הצריף של חופית מוכר לי היטב וכמובן אין לו כל קשר ל "הצריף" של קריית חיים.
"הצריף" של הקריה מוכר לי גם כן. וקצת נוסטלגיה:
בעצם "הצריף" היה אחד מתאומים. בתחילת שנות הארבעים הכרתי את שניהם- שני "ליפטים"- ארגזי ענק ששימשו את עולי גרמניה של שנות השלושים להבאת רכושם לארץ. ליפט אחד- הוא "הצריף"- הוצב בכניסה לקריה בלב מגרש חנייה מכורכר ובו שכן אחר כבוד "הסדרן". האוטובוס מחיפה שהיה משותף לכל הנוסעים לקריות, היה מגיע וחונה ליד הצריף. "הסדרן" היה יוצא ומודיע- כל הנוסעים במתח לקראת ההכרזה הגורלית- "קריית חיים לעבור" או, לחילופין "מוצקין ביאליק לעבור". מי שנגזר עליו "לעבור" היה צריך לאסוף את הפקלאות ולעבור לאוטובוס חליפי שחיכה בקצה המגרש. הטענה הרווחת בקריה הייתה שהסדרן מפלה אותנו לרעה וברב המקרים אנחנו אלה שצריכים "לעבור". הליפט התאום הוצב בקצה השני של הקריה, פינת רחוב א' וכביש ראשי (בחצר של חווה בורובסקי האמא של יזהר ויהודה'לה ז"ל).זאת הייתה התחנה הסופית, "המוסך". ותחנת הדלק.
האוטובוס, שהיה חוצה את הקרייה לכל אורכו של "הכביש הראשי" ועוצר בכל רחוב, היה מגיע אליו ועובר בדיקת כשרות- ניפוח או החלפת גלגל, בדיקת מים ושמן וכמובן, תדלוק בנזין במשאבה ידנית. אהבתי לעזור בפעילות סביב הצריף ואת ריח הבנזין והחול הספוג בשמן מכונות שסביבו. הליפט התאום הוצב בקצה השני של הקריה, פינת רחוב א' וכביש ראשי (בחצר של חווה בורובסקי האמא של יזהר ויהודה'לה ז"ל).זאת הייתה התחנה הסופית, "המוסך". ותחנת הדלק. האוטובוס, שהיה חוצה את הקריה לכל אורכו של "הכביש הראשי" ועוצר בכל רחוב, היה מגיע אליו ועובר בדיקת כשרות- ניפוח או החלפת גלגל, בדיקת מים ושמן וכמובן, תדלוק בנזין במשאבה ידנית. אהבתי לעזור בפעילות סביב הצריף ואת ריח הבנזין והחול הספוג בשמן מכונות שסביבו.

נילי דיסקין :" לפעמים כן אומרים את שבחו של אדם בפניו ".

 אני מאד מעריכה את העובדה שאתה נותן "קול" לקרייתים שכבר אינם איתנו.מי שמתגעגע אליהם מוצא בכך נחמה פורתא. אני מודה שלפעמים אני חושבת ביני לביני , מי , חוץ מהילדים שלי , יזכור שהייתי כאן אי פעם ?. ואני אפילו מתבדחת  בליבי  שהייתי רוצה למות לפניך כדי שאזכה למחוות שאתה עושה לקרייתים שכבר אינם. לקריה שכבר איננה, לעולם שהיה , לאמנים הנהדרים שהיו לנו כאן ( ההברקה של הגשש החוור  , כלומר הופעת  ה"איחוד" עם ההולוגרמה של פולי 10 שנים אחרי מותו נראית לי כשימוש נפלא בטכניקה המתקדמת של ימינו) איפה עוד אני יכולה לשמוע את נחמה הנדל או מישה אפלבוים ? לראות חברי ילדות  ושכנים ? ( אם הם לא בני כיתתי שאז אפשר לפעמים לראותם בפגישות מחזור).  סרטים נשכחים ושירים רוסיים שחלקם אפילו לא ידענו שהם במקור רוסיים…..בקיצור אני קוראת לזה "נוסטלגיה פלוס" ומוצאת את עצמי נהנית מאד מכל השפע הזה. מסתבר שמקומות רבים בארץ "עלו על הפטנט" הזה רק כעת, והם יוצרים קבוצות ווטסאפ נוסטלגיות כאלה. לנו יש את זה בזכותך כבר שנים רבות בהיקף ואיכות שלדעתי בשום מקום אחר – אין. אז שוב , תודה על האתר הנפלא הזה

 נילי דיסקין.

 

מנורית ואריה מסד : לגייזי תודה ושלום

 מכיון שאנו נורית ואריה מסד הגענו כבר לגיל   90
אני חושבת שאנו בין המבוגרים ביותר שגולשים באתר
ברצוננו להודות לך על ההשקעה שאתה משקיע באתר
ואנו מאוד נהנים  מהקשר עם הקריתים
 
נורית ואריה מסד

תמונה > נורית ואריה – דצמ.2005  

מגייזי לנורית ולאריה

שלום אנשים יקרים,

ברכות על הגיעכם ל-90

אתם בעיני נכס יקר  , לא רק גולשים המבוגרים באתר,

אלא אנשים שדרככם בחיים ועשייתכם,  מסמלים

את כל הטוב והיפה שהיה פה פעם ,ועכשיו הולך ונעלם….

אתם הרי הדור של מגש הכסף…ויש לי כבוד הערכה ואהבה

לכם ולבני דורכם.

מאחל לכם בריאות ונחת, בטוח שבשם כל גולשי האתר

שלכם גייזי

 

מכתב אישי: מערן גרף לגייזי

הקדמה מגייזי

 אמו  של ערן רומקה/רוחמה הייתה בת הדודה של הסבתא של יעל והם מעורבים בשולי עץ היוחסין עוד כהנה וכהנה, כל זאת התברר לי די מאוחר ובמעורפל  ורק אחרי שהיו לי רסיסי מידע שערן גרף הכותב לפי טעמי ולעניין, היה תקופה קצרה בנחל עוז  כאחד מחברי גרעין רביבים, בשמחה פרסמתי את  יצירותיו בזכות עצמן ללא שמץ של הזדהות או רגש משפחתי.

 

והנה המכתב שקבלתי אתמול:  

גייזי, קוזיני התותב,

מפעם לפעם אני מקבל באמצעות סוכני משנה שלך עדכונים מן האתר שלך שהוא אתר של כל בן דורנו, ויהא נוף נעוריו תל אביב, קרית חיים או רחובות,  ונחלאותו בעין-גדי, נחל עוז, תל קציר או מגל,  ועסק שם ביוגבות, בבליסה, גדידה, או חליבה.

מקוה כי שלומכם בטוב וימיכם הנעימים. כך אף אנו, אף שצער גדול אנו מצטערים מדי יום ביומו על שברו של החלום.

כל כך נפעמתי למראה תמונותיה באתר של איה ז"ל, הנפלאה שבבנות הגרעין שלנו, אשר לא פגשתיה מאז חליבת הבוקר המשותפת שלנו  בנחל עוז, שלאחריה כבר הייתי בדרכי לירושלים.

אודה ואתגאה להיות ברשימת הדוור של האתר שלך.

פריסת שלום חמה לקוזינתי יעל

תודה

ערן גרף

[email protected]

הבלוג של ד"ר ערן גרף    

גרימי : השיר בגירסה העברית לא ראוי:חילול קודש

השיר > בגירסה העברית 

 

השיר הזה הוא ברוסיה בגרסה המקורית שיר קדוש.

הסתכלו בקליפ למטה:

השיר > בגירסה המקורית

השנה היא 2009. רוב הנוכחים באולם עדיין לא נולדו בזמן המלחמה, ואף על פי כן למשמע הצלילים הראשונים של השיר, קם הקהל על רגליו.

זהו המנון המלחמה הפטריוטית הגדולה. אתו הלכו החיילים לקרב. בפתיח של הקליפ יש דברי הסבר . שם תראה רמקולים. השיר נוגן בתחנות הרכבת מהן יצאו החיילים לחזית.

לקחת שיר קדוש של מישהו אחר ולהלביש עליו את הסיסמאות שלך, זהו חילול הקודש. גסות רוח של אני ואפסי עוד, "ובגויים לא יתחשב" המאפיינת חלקים נכרים של המחנה הלאומני הישראלי.

אני, כישראלי, מתבייש.

בברכה

גרימי

 

 

 

מיישי אגמון לגייזי ,כתבינו שלום

מחזק את ידך בשמירת האתר מפני הימין המשיחי סהרורי שרק מביא פורענויות עלינו.אין לתת להם דריסת רגל או פתחון פה במחוזותינו.הם לא מאיתנו ואינם משלנו. זרים הם לנו. תבורך במעשיך.

ישי אגמון

אלברט איינשטיין > מה אומר אדם חכם

מהגיגיו של אלברט איינשטיין

"לאומיות איננה לדעתי, אלא רציונליזציה אידאליסטית למילטריזם ותוקפנות." ~

"המדינה קיימת למען האדם, ולא האדם למען המדינה… מכאן שהמדינה צריכה להיות שפחתנו, ולא אנחנו עבדיה." ~

"לעולם אל תעשה משהו הנוגד את מצפונך, אפילו אם המדינה דורשת זאת."

"בשבילי, הדת היהודית, כמו כל דת אחרת, היא גלגול של האמונות הטפלות הילדותיות ביותר."

"אלוהים נתן לאדם שתי אזניים ופה אחד כדי שנקשיב יותר ונדבר פחות.   

השקפתי היא שסגנון החיים הצמחוני יביא את התועלת הגדולה ביותר לאנושות כולה".

מדברי אלברט איינשטיין

(איינשטיין היה לא רק מדען גדול, הוא היה אדם גדול." ~ ברטרנד ראסל,)

איינשטיין >תמונות ואמירות  

שלושת הבנדיטים > פורסם לפני עשר שנים

גייזי     

גייזי :בעולם העליון-כמו בתחתון החשבון לא נסגר

אחרי החיסולים של סילבן ופואד בעולם העליון,  ששניהם לא צחים (בדומה למחוסלים בעולם התחתון),החשבון אף פעם לא נסגר החיסולים גם אחרי בחירת הנשיא ימשכו, שכן בעולם העליון זה כמו בעולם התחתון , השליטה על בית הנשיא פינוקים של עשרות מיליונים בשנה, בלי שבעצם צריך לתת תמורה היא משאת נפשם של רבים. גם  הנובליסט דן שכטמן לא היה יכול לתת שום תמורה, כי שינויים אפשר לעשות רק מהכנסת והממשלה. אז מה פרס נובל לא מספיק לו ? הוא חשב שחברי הכנסת יעניקו לו את פרס הניחומים והפינוקים של האיגוד המקצועי שלהם ? את ההון הרב ביותר עושים מתמימות האוכלוסין: מצטיינים בכך הם הטייקונים, הפוליטיקאים עסקני הדת והמנחשים בקפה.

מצגת > הריקוד האחרון   

גייזי

אורי יסוד: מכתב אישי לצבי לפר !

קראתי את מכתבך שפורסם  באתר החופשי של בני קרית חיים . בפעם נוספת נוכחתי כמו גם חברים רבים אחרים איך באופן סיסטמתי כבעבר אתה מצליח לקלקל יותר מלעזור וברגעים כה קריטיים .  למה אתה עושה זאת ???  מה אתה בא לתקן טעויות ולחפש אי דיוקים ? אתה לא יודע שבשנת 1959 אוחדו תנועות הנוער והוקם ה"נוער העובד והלומד" ?

כן , כדאי שתדע שערכי החינוך המועברים לחניכי הנוער העובד והלומד מתבססים על המורשת המפוארת של הפעילות ב"גורדוניה" ב"נוער העובד" ב"תנועה המאוחדת" במשך שמונים שנה בקרית חיים שהיום (או אם תרצה מ – 1959) , הם תחת קורת גג אחת :

הנוער העובד והלומד

וכשעוסקים במורשת כל כך מפוארת , מותר בהחלט להתגאות בכך שחנה סנש הדריכה בתנועה זו , שמקימי נחל עוז ועין גדי יצאו מתנועה זו , שרמטכ"ל ושר בטחון הוא בוגר התנועה הזו ,שהאלופים עמוס מלכא , עמרם מצנע , אילן בירן ואחרים הם בוגריה , שמאות מבוגריה של תנועה זו השלימו וחיזקו ישובים קיימים בכל גבולות ארצנו , כמו יפתח , חמדיה , חוקוק , דגניה , גבים , צרעה , יוטבתה והרשימה היא עוד ארוכה .ובאותה נשימה אי אפשר לחלוטין להתגאות בשייכות הפוליטית שהייתה כל חזקה וחשובה בעבר – מפא"י או מפלגת העבודה כשכולנו כמו עדר תמכנו ודחפנו אותה כחלק מהקניית הערכים והמורשת , שעכשיו בצר לה ומתוך חוסר יכולתה לכלכל צעדיה ותמורת בצע כסף הולכת להרוס את כל מה שנבנה כאן משך שמונים שנה ולשלוח את מאות החניכים לשבת על הברזלים ליד ביתך  ואתה ושכמותך מייצגים אותה . אם כל כך חרדת ממכירת קן צפון (סניף) הנוער העובד ברחוב שיטרית למה לא עשית כלום בעניין זה ? למה אינך מארגן את אותם 837 בעלי מניות (או צאצאיהם) לתמיכה בנושא . מה אתה כחבר מפלגה שחברת "בתי ארלוזורוב" היא תוצר שלה , עשית בנושא בית ענבי ליפשיץ ? שנים ישבתי איתך שם במערכות הבחירות וראיתי את הברק בעינייך כשניהלת את הסטטיסטיקות של ההצלחות , אבל כשהמפלגה נישלה אותך , החרשת .ובימים אלו כשהנהגת הנוער העובד והלומד נחרדת ממעשיה של חב' בתי ארלוזורוב המגובים ע"י אותה מפלגה שאתה בין נושאי דגלה (וזה לא כבוד כזה גדול) וחוששת כל כך מה יקרה עם מאות חניכים פעילים ממשיכי המסורת , נוקטת צעדים מתקנים , מכלכלת אותם בתבונה ובחשיבה מעמיקה המגובה ע"י עורכי דין , רואי חשבון ונתמכת ע"י הרבה אנשים טובים  בוגרי הקן הזה (כולל ובמיוחד חבריך מגרעיני "שדמות" ו"רעות") , אתה קם ובלי בושה תוקע טריז בין הגלגלים , שולח מכתב לחבריך ומפציר בהם לא לשתף פעולה בנושא ההתרמה כל עוד לא יעוגן בתקנון סעיף שיבטיח רוב לבוגרי התנועה רוב במוסדות העמותה וכן שימוש נאות במקרה של פירוקה , אין להשאיר השליטה הבלעדית על הכספים בידי מזכירות הנוער העובד והלומד .  אלא בידי מי ? בידך ? זה קצת יותר מדישקוף !!!אני מקווה שחבריך מכירים אותך ומבינים למה אתה חותר .  

לסיכום אומר לך צבי לפר , במקרה אני מכיר את מזכ"ל התנועה רועי יסוד וחבריו המובילים את המאבק הכל כך חשוב הזה , אני גם יודע קצת יותר ממך על הדברים המתרחשים סביבו וכמוך גם אני בוגר התנועה וכשקראתי את מכתבך לחבריך והבנתי איזה נזק אתה עושה , אני יכול רק לחזק את ידיו בהתנגדותו מעל הבמה .

אתה לא חייב לתרום ולעזור , אך אל תסיט ואל תפריע !

   בברכה

   אורי יסוד

 

דבורקה – העברה מצבי לפר

לידידי חברי הגרעינים שדמות ורעות סניף קרית חיים

ביום שלישי 11-02-2014 התקיים בקן הנוער העובד והלומד בקרית חיים (לשעבר קן דרום ולפניו קן התנועה המאוחדת) כנס במטרה למנוע מכירת הבנין, על ידי חברת בית ארלוזרוב, ופנוי החניכים ממנו.לקראת הכנס הושקעו כספים ומאמצים ואף הוצא מארז ובו דפים כתובים על הרקע לכנס (הכולל אי דיוקים רבים כגון שהקן הזה קיים 80 שנה, שחנה סנש הדריכה בו וכו'). מטרת הכנס כפי שנכתב הוא השקת קופה ציבורית, מתרומות ותיקי התנועה, במטרה לרכוש המבנה. תקנון הקופה הציבורית כפי שנקבע על ידי הנהגת הנוער העובד והלומד קובע שליטה מוחלטת של הנהגת הנוער העובד והלומד בקרן.דבר זה אינו ראוי שכן העיקרון שאין תשלום ללא ייצוג הוא עתיק ימים.

לכן שלחתי למארגנים את המכתב שלהלן:לבוגרי הנוער העובד והלומד בקרית חיים שלום ברצוני להתייחס ולהרחיב את דרישתו של חן יחיאב לתת מעמד חוקי לבוגרי התנועה בעמותה לבעלות על מבנה הקן בקריה. דבר שמזכ"ל הנוער העובד והלומד רועי יסוד התנגד לו מעל הבמה.מאז שלשום בערב (יום שלישי 11-02-2014) נודעו לי מספר פרטים שטרם אומתו כולם.משל למה הדבר דומה: אין מייצרים שמנת רק כדי לתת לחתול שאכל אותה בעבר לשמור עליה, ובמיוחד לחתול שעשה זאת בעבר.והנמשל: הנוער העובד מכר לעיריית חיפה את מבנה סניף הנוער העובד (קן צפון) בשטרית 1. לאן הלכו הכספים??? לפי אחת הגרסאות (שטרם אומתה) נאמר שיעוד הוא תשלום החובות בגין בנית מבנה התנועה נשוא המאבק הנוכחי.בכוונתי לבדוק, ככול שאוכל, את העובדות הקשורות במכירת קן צפון והשימוש בכספים.לא בלתי נמנע שנמצא מקור לתיקון העוולה שנגרמת לנו על ידי בית ארלוזרוב שרימתה את תושבי הקריה מספר פעמים בעבר בעניין בית ענבי ליפשיץ, וכעת מנסה לעשות זאת שוב  בענין קן התנועה. לידיעתכם בין 837 בעלי המניות של בית ארלוזרוב 790 הם תושבי הקריה, ששילמו במיטב כספם עבור המניה, והשאר עסקני מפא"י שלפי דברי מפלגת העבודה בבית המשפט בתל אביב כלל לא שילמו עבור המניות שהוקצו להם. רבים מבוגרי התנועה הם יורשים של אותם 790 תושבי הקריה.

דרישתי לכן לא לעשות כל פעולות התרמה בין הבוגרים ואחרים כל עוד לא יעוגן בתקנון סעיף שיבטיח לבוגרי התנועה רוב במוסדות העמותה וכן שימוש נאות במקרה של פרוקה. אין להשאיר השליטה הבלעדית על הכספים בידי מזכירות הנוער העובד והלומד.

בברכה

צבי לפר