אורי יסוד: אלכס אלברשטיין ז"ל, קרייתי אותנטי הלך לעולמו !

 הבוקר התבשרנו על לכתך מאתנו למקום שכולו טוב. מקום מנוחתך לעולמים ללא כאבים וללא סבל ובמנוחה שלמה. ואנחנו נותרנו עם זיכרונות וכשאני בדרכי מתל אביב הביתה ועוד מעט ללוות אותך   בדרכך האחרונה, הם עולים וצפים בראשי. הכרנו לראשונה בהיותנו בכיתה י"א עת התבשל תהליך הקמתו של גרעין "להט" שכלל את עדת מכורה מקן קרית חיים, את עדת מרחבים מקן ימיה של התנועה המאוחדת ואת תלמידי מחזור ב' של בית הספר החקלאי כפר גלים. לא יצאת אתנו לנח"ל אבל ידעת לשמור על קשר עם חבריך והאחרים. פגישתנו הבאה הייתה ביום נישואינו 17.3.1970, אתה כבר נגן ותיק, עם שני חברים נוספים הייתם תזמורת החתונה שלנו.

ב – 1973 פגשתי אותך במחנה בית אל של צעדת שלשת הימים אתה איש המוזיקה של צועדי "תמנע", קבוצה ותיקה ומשופשפת, ואני ר' קבוצת צועדי רפאל שזו לה ההשתתפות הראשונה במפעל הצעדות. פגישתנו השלישית הייתה ב – 17.5.1977 כשנמצאנו חולקים יחדיו עם עוד ארבע שכנים בית משותף של שש דירות. כאן המצב כבר היה שונה לחלוטין 35 שנות שכנות טובה, גידול ילדים כמעט בני אותו גיל כשבין שניים מהם אסף שלך ורועי שלי קיימת חברות עמוקה עד עצם ימים אלו. אני נזכר שבסוכות בנינו יחדיו סוכה בחצר, עם הילדים קישטנו אותה והיינו עושים להם ארוחות חג. היינו מקיימים ימי עבודה לניקיון וסידור החצר, הכל היה אחרת. ויש דבר אחד שעשה לי את זה יותר מכל, בשבתות לפני הצהרים היה אלכס תופס את הקלרינט ומרעיד את הבניין כולו במוזיקת נשמה יהודית וזה היה עצמתית, נוכחותי ומרגש.

חבל על דאבדין ולא משתכחין! יהי זכרו ברוך

 

           אורי יסוד

זיכרונות:

סיורים בהדרכת אלכס

סיורי שבת בבוקר ברחובות קרית חיים בהדרכת אלכס אלברשטיין . מועדי הסיור 23.12.06 ,27.1.07 ו-24.2.07 למשתתפי כל שלושת הסיורים צופר מיוחד ב-24.3.07 סיור חופים מקרית חיים ועד ראש הניקרה כולל כניסה לניקרות (בתשלום עבור הכניסה ) הסיור ימשך כל היום ומחייב הרשמה מוקדמת . אני מקווה שפרסום זה יופיע גם במידע זורם ומה חדש באתר . לקראת הסיורים אתן תזכורת לזה . ניתן להכנס לאיממל של בית נגלר [email protected] רצוי שהמעורבים בסיור , המדריך והמשתתפים יכינו לעצמם שעורי בית .

 

 

אבישי :  אלכס אלברשטיין ז"ל

 

השבוע הלכ לעולמו איש יקר מבני הקריה, אלכס היה מוסיקאי מחונן ומורה דרך. לפני שנים פנה אלי, שאדריך אותו בסיור בין אתרים ובתים הקשורים לתולדות הקריה, כדי שיוכל לערוך סיור מוסיקלי שבו יסייר עם המטיילים בין האתרים ינגן בחליל וקלרינט וישירו שירים הקשורים לתולדות המקום, לאחר שערך כמה סיורים מולחים, מצא לנכון להודות לי על הידע הרב שחלקתי עמו.

 

יהא זכרו ברוך!

 

אבישי.

 

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *