אורית פרי להמשך יום האישה:המורה יעל שהשפיעה על חיי:

ממשיכה בהתבוננות על מסע חיי ועל הנשים שהשפיעו עליי.  והיום אני מוקירה תודה למורה שלי מכיתה א׳ בבית הספר הריאלי העברי בחיפה. הלא היא המורה יעל האהובה  Yael Etiel Harlaff זכיתי שהמורה יעל תלמד אותי לקרוא ובכך תפתח לפניי עולם ומלואו, ותנחיל לי את אהבת הקריאה שמלווה אותי כל חיי. וכתיבה!  כתבנו אז בחצאי מחברות, ויעל הקפידה אתנו על יסודות הכתיבה התמה, כפי שקראו לה ב׳ריאלי׳.   עד היום משונה לי כשאני רואה שמישהו כותב ט׳ או ל׳ מלמעלה. זה בניגוד לכללים שלימדה אותי המורה יעל. ואיזה כתב יפהפה היה לה עצמה!

                                             

המורה יעל הייתה יפהפייה ג׳ינג׳ית תוססת, ססגונית ומלאת חיות. היא הילכה עליי קסםלבושה בשמלות צבעוניות וענודה מחרוזות ענברים, טבעות וצמידים. כמה אהבתי להתבונן בה! כמה אהבתי להקשיב לה.חלק לא מבוטל מהקסם שלה היה כשרון הציור שלה. יעל הייתה ציירת. ציירת ממש. אמנית. וכל אחת מאתנו זכתה ביום הולדתה לשבת מול המורה יעל ושהיא תצייר את דיוקנה.

ביום של בחינת הבגרות האחרונה שלי, ממש כשיצאתי מהבחינה, בבית בירם, פתאום פגשתי את המורה יעל, שבאה להשגיח בבחינות. הרגשתי, וגם אמרתי לה, שזו סגירת מעגל עבורימעגל הלימודים שלי בבית הספר, מהיום הראשון בכיתה א׳ עד בחינת הבגרות האחרונה בי״ב.

לפני כעשרים שנה, קראתי בעיתון כתבה על יעל ועל סיפור האהבה המופלא שנרקם בינה לבין גייזי מנחל עוז, לאחר שבעלה נפטר. באותם ימים הייתי עורכת משנה( עורכת תוכן) של התוכנית של עינת ארליך ששודרה מידי יום שישי בערוץ 2החלטנו להביא את יעל לתוכנית שתספר את הסיפור שלה. נודע לנו שהתוכנית מצולמת ביום ההולדת של יעל, והזמנתי עוד חברים שלי מכיתה א׳ שיעל היתה המחנכת שלהם, שהסתתרו מאחורי הקלעים ואז הפתיעו אותה כשנכנסו עם עוגת יומולדת. יעל זיהתה את כולם, למרות השנים שחלפו, וכמובן התרגשה מאוד.

לפני כמה שנים נפגשנו בפייסבוק
גם הפגישה הזו הייתה חמה ומרגשת. נמשכה לתוך התכתבויות פרטיות, שאלות ועדכונים. היה מדהים לראות איך למרות שלימדה מאות תלמידים המורה יעל זוכרת פרטי פרטים עליי ועל כל בני משפחתי. יעל היא חברה פעילה שלי בפייס, וגם בפרסונה הפייסבוקית יעל היא עדיין ערכית ודעתנית כשהייתה. בשבילי היא נשארת תמיד המורה יעל האהובה, המורה שלי מכיתה א׳, האישה שפתחה בפניי את עולם הלמידה.

מזמינה את כולכן/ם לגלות ולכתוב על הנשים שהשפיעו עליכן/ם.
ושיהיה יום האישה משמעותי ושמח 

 תגובות

Julia Gati   אורית הכתיבה שלך עוצמתית ומרגשת ובוגרת וטהורה . מורתי יעל הנצחית .מורתי הנצחית כך אני קוראת לה.

אלחנן הופמן מרגש בהחלט, והיום אפשר להתגעגע למורים של פעם , זן נדיר

 Dorit Romano Hirshson כתבה מרגשת על אשה מדהימה

 

 

 

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *