מזל טוב לרותי יצחקי/ריכטר :רק עכשיו נולד

חברים יקרים, מגיע לי מזל טוב.

כן. הוא תינוק חדש, הוא ספר בן שבועיים, וכמו כולם גם הוא נולד בזיעה ובדם לבי. לכן כל הזמן אני שרה לו את השיר הנפלא מימי ילדותנו:  "בוא ואשק לך, ספרי היקר, מול ירק של שדות, שמים של אור. ולבך עוד לא רוחץ עוד מזיעה ודם…" ואני מניפה אותו מטה ורום כמו בשיר הזה, ומספרת על לידתו לארבע רוחות השמים ולכל מי שמסכים לשמוע.

          ואל תזלזלו, חברים, עברתי הרבה טיפולים עד שילדתי אותו. למעשה, הוא היה צריך להיוולד לפני שנה, אבל ההיריון הזה נמשך כל כך הרבה חודשים, כי כל הזמן חשבתי שאולי הוא עוד לא בשל, ולכן הגהתי והגהתי והגהתי כדי שהוא יהיה מושלם, וכמו בהרבה הריונות,  עברתי את תאריך הלידה המצופה. אבל למה אני מתלוננת על איחור קל? הרי חיכיתי לו המון שנים. חשבתי אותו ודמיינתי אותו וחלמתי אותו ופיללתי לו וציפיתי לו.  והנה, סוף טוב – הכל טוב.  עכשיו הוא אתי. ואני "משוויצה" בו בלי בושה לפני כל החברים והשכנים.

          אתם צריכים לראות כמה הוא אסתטי. אני מתכוונת לומר שהוא יפה מבחינה חיצונית. כי אני לא מוסמכת להעיד על תכונותיו הפנימיות. הרי אתם מבינים שאני משוחדת, אבל חיצונית הוא ממש יפה תואר. הלבשתי אותו בעטיפה נאה, ועל בגדיו יש ציור המעיד על תוכנו ומלים טובות כתובות עליהם. הוא נראה לי תינוק מעניין. ואני מקווה שהוא גם די חכם. אבל כל אמא, ובעיקר אמא יהודייה, חושבת ככה על הילד שלה. נכון?

          אני מקווה שכולם יאהבו אותו. אמנם יש לו עשרה אחים בוגרים שהולדתי מזמן  וגם אותם אני אוהבת מאוד, אבל אף-על-פי שאסור להפלות, אני אוהבת אותו קצת יותר, כי הוא בן הזקונים שלי. הוא חסר ישע שעדיין לא פילס לו את דרכו. ואני צריכה להגן עליו ולהשתדל שיהיה מקובל על הבריות ובעיקר על הילדים ובני הנוער  כי להם נועד.  

ויש לו כבר שם. קוראים לו "נגד הזרם", כי הוא מספר את סיפורה של ילדה אמיצה הסובלת מחרם חברתי מתועב ואכזרי, (כמו כל החרמות בעולם, הן אצל ילדים והן אצל מבוגרים). הספר גם מנסה לתת להורים ולמחנכים כלים להתמודדות  עם תופעה אלימה  וכואבת זו.

אפשר להשיג את הספר בחנויות הספרים. אמנם הוא מתאים לנוער, אבל אני מקווה שגם ילדים בני 100 ימצאו בו עניין,

 תיהנו.

 רותי יצחקי-ריכטר [email protected]

037314024   0524824436

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *