דבורקה-העברהמצביקה לפר: לידידי חברי הגרעינים שדמות ורעות בוגרי סניף קרית חיים

ביום שלישי 11-02-2014 התקיים בקן הנוער העובד והלומד בקרית חיים (לשעבר קן דרום ולפניו קן התנועה המאוחדת) כנס במטרה למנוע מכירת הבנין, על ידי חברת בית ארלוזרוב, ופנוי החניכים ממנו.לקראת הכנס הושקעו כספים ומאמצים ואף הוצא מארז ובו דפים כתובים על הרקע לכנס (הכולל אי דיוקים רבים כגון שהקן הזה קיים 80 שנה, שחנה סנש הדריכה בו וכו'). מטרת הכנס כפי שנכתב הוא השקת קופה ציבורית, מתרומות ותיקי התנועה, במטרה לרכוש המבנה. תקנון הקופה הציבורית כפי שנקבע על ידי הנהגת הנוער העובד והלומד קובע שליטה מוחלטת של הנהגת הנוער העובד והלומד בקרן.דבר זה אינו ראוי שכן העיקרון שאין תשלום ללא ייצוג הוא עתיק ימים.

 לכן שלחתי למארגנים את המכתב שלהלן:לבוגרי הנוער העובד והלומד בקרית חיים שלוםברצוני להתייחס ולהרחיב את דרישתו של חן יחיאב לתת מעמד חוקי לבוגרי התנועה בעמותה לבעלות על מבנה הקן בקריה. דבר שמזכ"ל הנוער העובד והלומדרועי יסוד התנגד לו מעל הבמה.מאז שלשום בערב (יום שלישי 11-02-2014) נודעו לי מספר פרטים שטרם אומתו כולם.משל למה הדבר דומה: אין מייצרים שמנת רק כדי לתת לחתול שאכל אותה בעבר לשמור עליה, ובמיוחד לחתול שעשה זאת בעבר.והנמשל: הנוער העובד מכר לעיריית חיפה את מבנה סניף הנוער העובד (קן צפון) בשטרית 1. לאן הלכו הכספים??? לפי אחת הגרסאות (שטרם אומתה) נאמר שיעוד הוא תשלום החובות בגין בנית מבנה התנועה נשוא המאבק הנוכחי.בכוונתי לבדוק, ככול שאוכל, את העובדות הקשורות במכירת קן צפון והשימוש בכספים.לא בלתי נמנע שנמצא מקור לתיקון העוולה שנגרמת לנו על ידי בית ארלוזרוב שרימתה את תושבי הקריה מספר פעמים בעבר בעניין בית ענבי ליפשיץ, וכעת מנסה לעשות זאת שוב  בענין קן התנועה. לידיעתכם בין 837 בעלי המניות של בית ארלוזרוב 790 הם תושבי הקריה, ששילמו במיטב כספם עבור המניה, והשאר עסקני מפא"י שלפי דברי מפלגת העבודה בבית המשפט בתל אביב כלל לא שילמו עבור המניות שהוקצו להם. רבים מבוגרי התנועה הם יורשים של אותם 790 תושבי הקריה.

דרישתי לכן לא לעשות כל פעולות התרמה בין הבוגרים ואחרים כל עוד לא יעוגן בתקנון סעיף שיבטיח לבוגרי התנועה רוב במוסדות העמותה וכן שימוש נאות במקרה של פרוקה. אין להשאיר השליטה הבלעדית על הכספים בידי מזכירות הנוער העובד והלומד.

בברכה

צבי לפר

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *