מאת ריש בן שין  =  ריש בנו של מיודענו בעל הטור שמוליק הקרוי שין

 

 

פרקים מיומנו של מפוטר סדרתי אחד בשם עובָד (בית קמוצה)   העובָד הזה מסתובב בין עבודות, מנסה לפצח את השיטה ובינתיים כותב על זה.   מצ"ב הפרק מס. 13

 

הרפתקה בחלל

הבוס קורא לי לחדרו. יש לי משימה חשובה מאוד בשבילך. יש קרייסס. אין לי זמן להסביר. אני צריך עבודה על הנחיתה על הירח. לפחות שלושה עמודים. מהר. תוך חצי שעה אני רוצה את זה אצלי. יש שאלות?  כן, אני עונה,... מה...איך?... בשביל מה?....אין זמן, הוא קוטע אותי, קדימה, זוז! אני זז. הוא עוצר אותי. ועוד משהו. אל תספר על זה לאף אחד.

אז זה מה שעושים פה בחברה. כנראה שאנחנו מעורבים איכשהו בפרויקט החלל. אנחנו מעורבים בפרויקט סודי ביותר. מצד שני, למה הוא עירב דווקא אותי? טוב, אין זמן למחשבות בטלות, צריך לפעול. הוא נתן לי רק חצי שעה. מדובר בעניין דחוף, אולי איזו חללית מחכה להמראה והכול תלוי רק בי.

אני חוזר לחדר. שותפי לחדר, בוהה במחשב ויורה על חלליות. זה לא זמן למשחקים, אני מנער אותו, אתה חייב לעזור לי, תשיג לי חומר על אפולו 11, ג'ון קנדי ומה שמו... ארמסטרונג.

הוא סוגר בחוסר חשק את משחק החלליות שלו וממריא אל עבר הויקיפדיה. אני מצדי, נוחת על גוגל. אחרי חצי שעה של קופי אנד פייסטים. אני מארגן שלושה עמודים של כל מה שרצית לדעת על הירח, על אפולו 11, ג'ון קנדי ועל מה שמו...ארמסטרונג.

אני רץ בחזרה לבוס ומגיש לו את הניירות. הוא רושם עליהם משהו, כורך אותם בתיק פלסטיק ומכניס אותו למעטפה חומה. כל הכבוד. הוא טופח על שכמי. הצלת אותי ולא רק אותי, הוא נותן בי מבט רב משמעות. ועכשיו רק עוד משימה קטנה, אבל אחראית מאין כמוה.   

יש לך טוסטוס, נכון? מעולה, קח את המעטפה ותביא אותה במהירות האפשרית לכתובת הזאת. יאללה טוס, וסע בזהירות... אבל רק בדרך חזרה כמובן!

אני לוקח את המעטפה ורץ אל הטוסטוס. אני טס, חותך, קופץ, עוקף, ומגיע בזמן שיא לכתובת המיועדת. לא תאמינו אבל מדובר בבית ספר יסודי. כן, שם מתחבאת תכנית החלל שלנו. אני מסתכל על השם שעל המעטפה יוני ויינשטוק. מוזר, גם הבוס שלי ויינשטוק. בטח קרובי משפחה, רק ככה זוכים בעבודות כאן במדינה ועוד עם תכנית החלל. אני נכנס לשטח בית הספר. מברר בדיסקרטיות איפה נמצא האיש שלי ומגיע לדלת קטנה, אני דופק ופותח. לפני יושבת כיתה ד'1 . כנראה טעיתי, אני אומר למורה, אני מחפש בחור בשם יוני ויינשטוק. זה אני, קופץ איזה ג'ינג'י מהשורה האחרונה. את רואה, המורה, אמרתי לך שעשיתי את העבודה על הירח.

שבוע מאוחר יותר הבוס שוב קורא לי לחדרו, רק לא עוד "משימה חשובה" אני חושב לעצמי. אני מוצא את הבוס משתולל מכעס, הוא מטיח בי את העבודה על הירח, שעליה מתנוסס "בלתי מספיק" בעט אדום. מה זה צריך להיות?! מילא העתקת מויקפדיה על אפולו 11 וג'ון קנדי אבל מה שמו, ארמסטרונג.... איך הוא קשור?! מזתומרת, אני מתגונן, הוא האדם הראשון ש... מה הכנסת לי לעבודה את לאנס ארמסטרונג? מה לו ולירח?! איזה בושות עשית לי! אתה לא בודק לפני שאתה מגיש? ככה אתה רוצה להתקדם פה בחברה?! אבל... אני מגמגם בשקט... גם אתה לא בדקת ו... אתה דווקא התקדמת לא רע.... הוא מאדים, עשן קל מתחיל לצאת לו מהאוזניים. תתקדם מכאן מהר, הוא מסנן בין שיניו, לפני שאני מטיס אותך לירח!