Get Adobe Flash player

אורי יסוד קרית חיים בת 80 כתבת "גיל הצפון" ערוץ 98

 

  http://www.youtube.com/watch?v=d_8XbGiZBD4   

 (יש תוספות בתחתית הדף)

שלום רב לכולם !

גילוי נאות , שלחתי כתבה זאת בתפוצה נרחבת,עברתי על רשימת המכותבים אינני בטוח שאני מכיר ו/או זוכר את כולכם (חלק גדול בהחלט כן) , וזאת אולי משני טעמים .ראשית אני קצת יותר צעיר והדבר השני שרובכם חניכי הנוער העובד ואני איש התנועה המאוחדת .  אבל שמותיכם אינם זרים לי בכללועבורי אתם בהחלט קהל מייצג של בני קרית חיים לא פחות מהאחרים .מכיוון ששמי שובץ ברשימת המכותבים שאליהם פנה  מאיר בן חיים מצאתי לנכון להתייחס (על אף שעשיתי זאת כבר מס' פעמים באתר  של בני קרית חיים) פעם נוספת לנושא שמונים שנות קרית חיים שלא נחוגו ולא צוינו בשום מקום כולל קרית חיים !  אותה קרית חיים שלנו שכולנו גדלנו והתחנכנו בה , יודעים ומכירים את עברה ואת ההיסטוריה העשירה שלה , את הייחודיות והמיוחדות   שלה שהיו לשם דבר ושלקחנו עמנו לכל מקום בו שהינו רחוק כקרוב .הייתי פעיל ציבורי מוכר וידוע בקרית חיים . ארגתי ב-2004 (עם מדריכי הנוע"ל) את כנס תנועות הנוער לדורותיהם , שותף בהפקת מדריך

למטייל בקרית חיים שהוכנה ע"י מדצי"ם (משרד החינוך) , שותף יחד עם ד"ר דן רונן ואחרים להפקת אירוע שבעים וחמש שנה לקריה ,נציג קרית חיים בטקס האזכרה הממלכתי במלאת שבעים וחמש שנים להירצחו של ד"ר חיים ארלוזורוב , הפקת ערב לכבודו וזכרו של המורה לזמרה הידוע והאהוב משה ביק , ליווי שוטף של קן הנוער העובד והלומד וסיוע לחניכיו ומדריכיו באופן שוטף  ועוד כהנה וכהנה פעילויות למען הקהילה בקרית חיים .לפני למעלה משנה קיימתי שיחות מגוונות עם חברים ותושבים בני הקריה וגם כאלה שמחוצה לה ובעיקר עם מיודענו ד"ר דן רונן שבהן  עלתה השאלה :  שמונים שנה לקריה – מה עושים ?  לא מגיעה לה חגיגה כמו שצריך ?

 

מהר מאד הבנתי ושדרתי לחברים את מה שכל כך לא רציתי , שום דבר לא יקרה , את אף אחד זה לא מעניין כולל פרנסי היישוב – הוועד .או אז התבשרתי שעמותת "גיל הצפון" שחברים בה בני הקריה לקחה על עצמה להפיק סרט על קרית חיים ובליבי חשבתי , לפחות זה !וכשראיתי את המוצר המוגמר , הסרט על קרית חיים וצפיתי בו מס' פעמים אינני יכול לומר שנהניתי , מאד התאכזבתי  וסיבותיי עמי !

1. שמונים שנה זו חתיכת תקופה שמן הראוי לשתף בין המרואיינים גם בני דורות אחרים לאורכה של תקופה ולא רק את בני המייסדים שכבודם במקומו מונח .

2. הקריה לא תוכננה להיות מעין (כמו) בית לפועלים , מן הראוי היה להזכיר שזה היה הניסיון הגדול ביותר ליצירת אוטופיה עירונית (ראו  ספרו של צבי גנין)

3. לא הוזכרה כלל העובדה שבשטחה קרית חיים היו שני קבוצים .

4. בייחודיות של בני קרית חניכי תנועות הנוער חשוב היה לציין ביתר הדגשה ואפילו להביא דוגמאות אוטנטיות על הפעילות הבלתי רגילה  של בני קרית חיים להקמת קיבוצים והשלמתם בכל רחבי הארץ והימצאותם שם עד עצם היום הזה ממטולה ועד יוטבתה .

5. לא הוזכרה אפילו במילה אחת "תרומתה" של קרית חיים לביטחון המדינה כ – 250 (אם אינני טועה) בנות ובנים , בני הקריה  שנפלו   במערכות ישראל ומדי שנה מתקיימת כאן אזכרה אולי היפה ביותר בארץ . ומן הפן הביטחוני האחר גדל כאן דור של מפקדים כמו האלופים עמוס מלכא , עמרם מצנע , אילן בירן , דודו בן בעש"ט , הרמטכ"ל ושר הביטחון (מה לעשות לא מפא"יניק ) בוגי יעלון , יליד , תלמיד ובוגר הנוע"ל בקרית חיים ובוודאי עוד אחרים שאינני מכיר .

6. לא הוזכרה שיירת יחיעם ש – 19 מלוחמיה הם בני קרית חיים שכולנו גדלנו עליה ועל הסיפורים סביבה ושהאחרון ממשתתפיה שלמה   אפשטיין ז"ל נפטר השבוע  ושבקן השומר הצעיר בקרית חיים , אולי המקום היחידי בארץ כבר ששים וחמש שנה מתקיימת סמוך למועד נפילת השיירה אזכרה טהורה ומרגשת .

7. לא היה אזכור כלשהו למדענים וחוקרים מן השורה הראשונה ובכל השטחים כמו הפרופסורים יקיר אהרונוב , דוד חן , גבי שפר , ד"ר  דן רונן ואחרים , ספורטאים מצטיינים כמו גלעד ויינגרטן , איציק מנדלברוט , האחים ארצי , לאה הורוביץ , אילה חצרוני , האחים ציקי   ודני ענבר , פוליטיקאים שהגיעו לעמדות בכירות כמו יו"ר הכנסת דן תיכון (גם הוא לא ביוק מפא"יניק), חה"כ ישראל קרגמן ז"ל ואחרים .   ממלאי תפקידים ובעלי משרות בכירים מן השורה הראשונה , תעשיינים חקלאים כמו שייקה אלטוביה , יוסי חסין  ועוד ועוד .ראשי העיר חיפה:משה פלימן,ירוחם ציזל,עמרם מצנע,וגם גיורא פישר שמילא את התפקיד בפועל. ומן הסתם פספסתי כאן רבים וטובים נוספים שאתם ודאי מכירים  . בפריסה על פני תקופה כה ארוכה – שמונים שנה ! הצרכנייה ,  הצריף וקו 14 , צריף בית העם , הרפת של שייקין , מגדל המים (אגב צריך לדייק בתמונות) ואפילו לא חגיגות הביכורים אינם היחידים המייצגים את קרית חיים (לשון המעטה) ובוודאי שלא כל כך מדברים אל בני

    הדור השני והשלישי . חייב לציין שעם פרסום הסרט , יותר ויותר אני שומע דעות דומות וזה לא כל כך נחמד ולא כל כך נעים . מחמת הצניעות מן הראוי היה

    לצמצם את מעורבות הופעתם צוות גיל הצפון בסרט .

 

    יחד עם זאת אני משוכנע שהושקעה כאן עבודה רבה מאד ועל כך  מגיע שאפו גדול לכולם ואולי בשנת השמונים וחמש נשכיל ונצליח    "להרים" אירוע ברמות אחרות כפי שמגיע לה לקרית חיים.

  ברכות לבריאות טובה  ואריכות ימים

   אורי יסוד

     04-8725497 ; 052-4290301 

uyessod@bezeqint,net   

 קרית חיים בת 80 כתבת "גיל הצפון" ערוץ 98

http://www.youtube.com/watch?v=d_8XbGiZBD4    

 

 כתבות מענינות גיל הצפון ועוד  שכל צופה יתרגש לצפות בהן

9:05 PETER the painter " כתבת "גיל הצפוןby Yosi Keinan 82 views

5:10 שמונים שנה לקריה ברדיו חם אשby אלי שביט 128 views

14:12 "חבורת הזמר" כתבה של "גיל הצפון" בערוץ   246 views

3:30   LinkedIn | lynda.comby lynda.com 3,138 views

14:12 מקהלת המלאכים כתבת "גיל הצפון"by Yosi Keinan No views

20:11 סוף העולם שמאלה פרק א'by Yosi Keinan 742 views

3:35 Amit Farkash - Something New עמית פרקש - משהו חדשby  views

22:09 סוף העולם שמאלה פרק ב'by Yosi Keinan 366 views

3:26 ראפ מצווה טקס דרשה בראפ היפהופ ראפר כלת בר המצווהby views

6:33 מיני קוטג' 5 חדרים קריית חיים מז' ליפשיץ נכסים נמכר  s

3:03 "סימן שאתה צעיר " קליפ מבית "גיל הצפון"by Yosi Keinan 56 views

8:06 טליה בת 5 הסרטby eli tapiro 31 views

2:21 חיים פרלby אסי ושירית זמיר 54 views

9:44 וילה פרטית קריית חיים מזר' מגרש 420 מטר מספר נכס 2272197by  s

4:05 עץ השיקמה כתבת "גיל הצפון "בערוץ 98by Yosi Keinan 2 views

3:56 חנה וחנוך שחרby אלי שביט 44 views

1:13 סערה בחוף קרית חייםby אלי שביט 90 views

5:31 kayak surf Haifa -גלישת קיאקים בחיפהby liy80 118 views

2:54 "רילטי אקזקיוטיב" חיפה - למכירה ברח' לח"י 2 קרית ביאליקby 72 views

2:54 "רילטי אקזקיוטיב" חיפה - למכירה ברח' לח"י 2 קרית ביאליקby   views

6:38 פגישת מחזור 2000 4by רון זליכה 24 views

5:38 מרכז המוסיקה קרית חייםby מומי אלמוג 59 views

10:26 כתבת"גיל הצפון" בערוץ 98 מסע דהby Yosi Keinan 47 views

1:29 קרית מוצקין.הכיכרות של ראש העיר חיים צורי.by THEYORAM10 89 views

4:51 ADLOYADA SDEH BOKERby Yosi Keinan 71 views

 

 

 

 

 

Joomla! Debug Console

Session

Profile Information

Memory Usage

Database Queries