Get Adobe Flash player

כצלה ממפאניק ותיק לביבי

 ביבי  שלום ,

אני מציע לך לתבוע מיד מהחמאס להעביר את יורי הטילים מאתמול אלינו .אתה יכול להיות בטוח שהם יודעים טוב מאד מי היורים . לדעתי אתה עוד לא מבין את הערבים בעזה. וכל תגובה מאוזנת שלנו , היא  לדעתי טעות גמורה. אתה חושש מתגובה בין לאומית ובצדק. כי הרג של אזרחים  נשים וילדים  שיצולם  בתקשורת הוא אי נעימות  אמתית. וזה כנראה מה שיקרה בהתקפה  מרוכזת  וכניסה לעזה על ידי  צהל. אבל אין ברירה. כיום אתה מוצג כמפסידן  פחדן ועלוב  נפש.  גם הפגזות  נקודתיות מהאוויר ,עם  הודעה מראש לציבור העזתי  " שיקחו  את הילדים ויעברו הערב לסבא ולסבתא עד שצהל יגמור להפציץ."  זו לא תשובה , אלא  בדיחה.

  הגיע  הזמן  שתגייס את יכולותיך התקשורתיות למאבק על עזה. לדעתי עלינו לתקוף אחד המתחמים ,רצוי מחנה של חיילחמס, ואת בנין הממשל ומשרדי חמאס. להיכנס לכבוש  לפנות  אולי לקחת שבויים ולצאת .לפרסם בכל תקשורת אפשרית , בכל השפות ובכל הערוצים, שאם ימשכו הבלונים והעפיפונים, וההפגנות על הגבול ,או יהיהירי טילים .ישראל תכניס את הצבא,  והעיקר לעשות זאת בפועל מיד אחרי הבלון הראשון . בעוצמה  גדולה  עם שימוש יום יומי בכרוזים והפצתם  וגם בתקשורת  . .הצעה לסדר היום  באו''מ  זה כלי טוב ,הפסקת חשמל זה  כלי טוב .הפסקת גז זה כלי טוב .  אסור רק להפסיק  מים ומזון ותרופות .

לדעתי עם כל הקושי אין לך ברירה .איבדנו את כושר ההרתעה וחיוני לחדש אותו גם במחיר מהומה בין לאומית .

בינתיים עד הבחירות אתה ראש ממשלה  וזו אחריות שלך.

 

עזה תחילה- הפתרון הנכון

הבעתי את  דעתי על הצורך לצאת  מעזה מיד. עוד  בכניסתי לכנסת בשנת 1978.

לקח  30  שנה עד שגם אריק שרון השתכנע ופינה את הרצועה מיהודים. בהסכם אוסלו כתוב שעזה היא חלק מפלשתין .

שטויות -עזה  מעולם לא הייתה כנענית .תמיד הייתה  עצמאית , אני מציע לצאת   מהקופסא  ולהסתכל  סביב  סביב .

בעזה יש  שלטון מוחלט של  החמס. הצעתי בעבר  ואני ממשיך להציע , לנתק סופית את עזה  מהגדה, לבטל את רעיון הגשר.

ולאפשר לחמא'ס ליצר  מדינה וממשלה משל עצמם , , עם סיוע ישראלי ובין לאומי , להקמת תחנת חשמל מקומית ותחנה

להתפלת מים מקומית .עם מתן זכויות דיג מלאות . עם הקמת נמל. עם האפשרות למציאת גז בשטחם .עם הפיכת חוף ים עזה

המדהים, לאזור קייט עבור האירופאים, עם מלונות  ומרינות, וקזינו.

לדעתי אירופה תסכים להשקיע מספיק  כסף. התנאי היחידי של ישראל צריך להיות פירוז מנשק התקפה,  ושינהלו את חייהם .

כמובן שאבו מאזן לא יסכים ויעשה מהומות, אבל עם נחרצות  והחלטה אפשר  לעשות  זאת . למזלנו אין שם מתנחלים

כנראה בגלל שדלילה דפקה  שם את שמשון ,והדוסים לא רואים את עזה כמקום קדוש ליהודים,

את הכל  כבר ניסינו ולא  הצלחנו , אני  מציע  ללכת בדרך  אחרת – שלי.

 

מחליפים  גרביים

יודעי  דבר אומרים שבממשלה הבאה ,אם הליכוד יקים אותה , ביבי מתכוון להחליף את השרים ,ישראל כץ למשרד הבריאות וליצמן למשרד התחבורה. זה מזכיר לי את הסיפור על הסרג'נט הבריטי שהודיע למחלקה שלו  "ביום שלישי מחליפים גרבים." גרב ימין לרגל שמאל, וגרב שמאל  לרגל ימין. אמרו לו החיילים  "אבל שתי  הגרבים  מסריחות" אז הוא ענה  להם  " בסדר אז תחליפו בשבוע הבא".

 

מלכישוע –מקום  מופלא

טיילנו לגלבוע – טיול ותיקי מודיעין  –הנופים של עמק בית שאן  עמק חרוד עמק יזרעאל   מה  שהוא מה  שהוא. הקרם שבקרם.הגענו למלכישוע –כפר לטיפול במכורים לסמים או לצרות אחרות ,באחריות  המועצה  האזורית עמק המעיינות , נפגשנו עם יוחאי המדריך ועם אחד המטופלים במקום , כאן  במלכישוע לא מתעסקים עם ביבי או גנץ או  גבאי , כאן כל אחד מתמודד עם עצמו . וזה יותר קשה מכל  ההתמודדות הפוליטית. המקום מדהים ,עם צוות מטפל נהדר. נזכרתי איך הקמנו את המקום על ידי שיתוף  פעולה של התורם מג'נבה מר בן מובחר, המועצה האזורית ומפעל הפיס  ב1998. זה היה  פרויקט מיוחד במינו. בתחילה  היו  30 מטופלים ,כפרויקט  ניסיוני , אבל  הניסיון הצליח, היום במקום  250  מטופלים. לימים בנה מפעל הפיס יחד עם המועצה האזורית רמת הנגב, עוד כפר למכורים באזור אשלים  שבנגב. יבורכו   כל אלה  המסייעים   .

 

 רפי סיטון

 ותיק בכיר של המודיעין , רפי  הוא אוצר של תיעוד ההיסטוריה  של המודיעין הישראלי. התחיל את  דרכו  ב צה''ל ב1952, והוא מלא  סיפורים ופרשיות כרימון. מתנדב  כיום בארגון ותיקי מודיעין, והוציא לאחרונה  את  ספרו השני או השלישי עלאירועי פעולות המודיעין  מן העבר . שווה  קריאה .

 705  מ''מ

 לא להאמין  - במודיעין ירדו עד הבוקר   705 מ'מ גשם , (הממוצע הוא  450 ממ לשנה) וזה עוד לא  הסוף.

 

כל טוב

 ממפא"יניק ותיק

שמבין כל האלטרנטיבות אבחר הפעם בגנץ ובוגי.

כצלה