Get Adobe Flash player

כצלה : ממפאניק ותיק ושר חקלאות לשעבר

הכנרת

  כל סנטימטר גובה פני המים  בכנרת   זה מליון  קוב מים.   אם חסרים   5.5 מטר  ז'א   שחסרים 550 מליוני קוב מים.  כשהכנרת מלאה פותחים את הסכר ליד דגניה  על מנת  שלא  תיגרם  הצפה   של טבריה , עין גב,  גנוסר  וכו. בפעם האחרונה  שהיתה  סכנה  שהמים יציפו את  הישובים  פתחנו את הסכר  ב1991. השאיבה  של המים מהכנרת   על ידי  חברת מקורות   היתה עד כ330  מליון  קוב לשנה ,  שזה  כ3.3 מטר.זא משמע שכל שנה בעבר  נכנסו לכנרת  כ300-400 מליון  קוב מים.

מה  השתנה ?

מי  הירמוק  הפסיקו לזרום לכנרת ,ןהועברו לתעלה  הירדנית  בגלל הסכם  השלום  . ישראל התחיבה   לירדן ל50 מליון  קוב מים מהכנרת ,ונותנת בעצם  70 מליון  קוב  כל שנה . חקלאות הגליל הגדילה את השימושים מחוסר ,שליטה נכונה  של המשרד הממשלתי .  מכיון  שעבירו את נציבות המים  ממשרד החקלאות למשרד התשתיות.  עם בצורת של מספר  שנים , העברת מים לירדן , בלי הירמוק,עם עצירת מים במאגרים בגולן  , מה  אפשר לבקש   מהכנרת עוד?כמובן  שהזרימה לכנרת  נעשתה יותר  קטנה , אבל עדיין הכנרת  עולה ויורדת .אני  בדעה  שגם  השנה תעלה  הכנרת בכ3-4 מטר, מאחר שכבר היום  הקרקע  כמעט ואינה  סופגת את  הממטרים ,והם  שוטפים לכינרת  ,ולקראת   הקיץ שוב יהיו  באוצר אנשים שלא מבינים  דבר,  ושימליצו לחזור ולשאוב מים מהכנרת  במקום להתפיל מים באזור המרכז. אין  שום  צורך להוביל  מים  מהחוף לכנרת .  פשוט  צריך להפסיק לשאוב מהכנרת שנתיים שלוש ,ואח"כ  שוב  לשאוב  אבל לא יותר  מ150-170 מליונ י  קוב   בשנה  מצב הכנרת  הוא  לא  רק   מהשמים , הרבה נזק  עושה  הממשלה  בחוסר  הבנה  וחוסר  תאום.

 

 בשר בישראל-

 

איש אחד  ששמו  אייל מגד , התנפל בתקשורת על שר החקלאות אורי אריאל , עם פה מלוכלך כהוגן, וביטויים המשווים את יבוא הבקר לישראל  עם רצח אדם,ושואת יהודי אירופה, אף כינה  את השר  רוצח.ונאצי .  עמדותיו הלאומיות של שר החקלאות ,אריאל, ונוהלי שימוש בכספי לאום  לטובת  גוש המתנחלים ,שהוא  מיצג, אינם מקובלים עלי לחלוטין. וזה ויכוח  פוליטי. התפקוד של משרד  החקלאות בנושא יבוא  בקר, לא  שונה מכל מה שהיה בעבר .והוא  תקין.

       רק  צריך לדעת.-

1.  ישראל לא אחראית להובלת הבקר מאוסטרליה.

2.   ההובלה מבוצעת  עלידי חברת אוניות מיוחדות לא ישראלית.  הישראלים משלמים עבור  הבקר לפי מספר ראשי  הבקר באילת. ומובלים אותו ישר לקרנטינה ולטיפול וטרינרי.

.3 אסור ליבא בקר מארצות שיש בהן חשש למחלת " הפרה המשוגעת" או מארצות שאין בהן רישום בקר בספר עדר מסודר.

4.ישראל  צורכת הרבה יבוא בשר, מאחר ואין לנו מספיק שטחי מרעה לגידול עצמי .( מיבאים  בקר צעיר לגידול, מיבאים בשר קפוא , מיבאים בשר מצונן, מיבאים בשר מעובד . בשר –משמע שחיטה של בעלי  חיים  בעולם ובארץ)

5. מחיר הבשר בארץ יקר יותר מאשר בארה'ב או באירופה, בגלל עלות ההובלה.והרבה יותר בגלל  "הכשר"  ו"גיד הנשה" . דבר שלא מאפשר  שימוש  בחלקים האחוריים של  הבקר, חלקים אלה  נמכרים  כ"לא  כשר", לגדה  המערבית ועזה או שנשארים  בחו'ל.(אלה  חלקי הבשר  הטובים  ביותר.)

6. אין  בעיה  להורות למובילי הבקר להוביל פחות  באוניה. אבל אז המחיר יהיה יותר  גבוה. וגם המחיר לצרכן.

7.  את הבקר החי בגיל  6 חודשים מיבאים , ומפטמים אותו במפטמות בארץ עד גיל  שנה.

8,  הבקר החי נרכש  ברובו ע'י תנובה או סוחרי בקר, שמוסרים את הבקר לגידול אצל החקלאים ,ומשלמים עבור הגידול והאחזקה וכו.(כמו בית מלון)

9.משרד החקלאות אחראי גם על חיות הבר ,מתוקף החובה לאחריות וטרינרית , על  כל בעלי החיים במדינה ,דבר שנעשה על ידי המכון  הוטרינרי של  משרד  החקלאות.

. יש  מי  ששונא  אכילת  מותרים   מוצרים  מהחי: בקר, צאן, עיזים, גמלים , חזירים, לאמות ,עופות לכל הסוגים , ביצים, חלב ,  דבש, דגים, חילזונות, שרצים מן  הים  ושאר חיות מאכל.

  מה לעשות שזה העולם שאנו חיים בו.

  ואתה  אדון  מגד   תואיל  להתנצל.

 

הפוץ הקטן 

  ההורים  ביבי ושרה (שטענו  שהם  מחנכים את ילדיהם כיאות) שלחו  את היאיר הקטן לטייל באוסטרליה .זה עולה לנו יותר מ- 300  אלף שקל לשמור  עליו שלושה חודשים .גם לא ברור גם מי משלם את הטיסות ואת האוכל של "הילד".האם למשפחת נתניהו-  הגברת האדון והילדים  (המחנכים לדבריהם) אין כל בושה?הכל מגיע  להם?  למה?פשוט תגידו "לילד" אם הוא  עוד לא מבין לבד  - "ילד זה עולה יותר מדי כסף למדינה ,תחכה עד שאבא יגמור את התפקיד- ואז תטייל"   כי-

300 אלף  שקל - זה  כ100000  כיכרות לחם אחיד.

300 אלף שקל - זה  מילגת זיקנה  של 120 זקנים  בחודש  .

300 אלף   שקל - זו  תמיכה  של 1000  שקל  ל300  עובדים  סוציאליים זה  לא  סיגרים ולא  שמפניה זו פשוט הזניה ונבזות  של השרות הציבורי  על ידי מי שאישר וגם  של העומד  בראש.כי  גם - 78  מליון  שקל –מחירו של מטוס של רוהמ  ואשתו, זה בדיוק  78 מליון שקל של  תוספת לסל התרופות.

מה יהיה  ? האם  שחיתות עוברת בירושה ?והבושה  נגמרה  ?

 

על כל מה  הבחירות?

על יושר והגינות ועל נאמנות , על התנהגות  נורמטיבית  פשוטה , בלי צלצולים ובלי  סיגרים ובלי  שמפניה.ובלי מטוס פרטי ובלי "אשתו שנוסעת לכל מקום" ובלי ילדים הזויים , ובלי שמלות חדשות למפגשים חשובים.על דאגת אמת לאדם  הקטן,הפרטי זה שלא  גר  במרכז תל אביב,זה שלא מבין למה השלטון של ביבי דופק אותומהבוקר עד הערב ,כל  יום, ובכל  הזמן  ובכל מקום. ולמרות שהוא  הרי הצביע ביבייש  במדינה יותר מדי מסכנות ועוני ,וחוסר בריאות וחוסר תרופות  ,ושכר נמוך וחינוך  עוד יותר נמוך, ובזבוז  של מי  ורצח  נשים ואלימות במשפחה וחוסר שיוויון  בהקצאת המשאבים ועוד ועוד. הבחירות הן כדי לתקן את מה שהתקלקל  , ומהר.

 

 

מי אמר  שאין  כסף?

יודעי  דבר מדברים על זה  שבישראל  יש כלכלה  גלויה   ושקופה ויש כלכלה  שחורה.  בהקף של כ200-250 מליארד שקל בשנה.  מיסוי   של  הכלכלה  הזאת בקלות   יביא  לאוצר30-40 מליון מיסים.  איך   עושים  זאת ?  בפשטות רבה  כמו בארהב  שיש  שם  350 מליוני אנשים.    דו'ח  כספי שנתי  של כל   אחד  במדינה ,  יהודי   ערבי   חילוני  דתי . ועונשים  כבדים  על  הונאה או   שקר  בדיווח. אבל  הממשלה  לא מזיזה , האם  בגלל  הדתיים?  האם  בגלל אינטרסים אישיים של  שרים?  מי  יודע . אבל אל תגידו  אין  כסף, יש  אבל לא  לוקחים אותו, ואנחנו  אלה  שמשלמים את גידול הילדים של הערבים והחרדים .

האם  גם על זה  הבחירות  ?

  כל טוב

  ממפאניק ותיק ומודאג

   אברהם כץ עוז